Поява дитини – це величезна радість, але водночас на плечі молодої мами лягає величезна відповідальність. Поки малюк ще повністю залежить від вас, турбота про нього займає майже весь ваш час, і доглядати себе так, як ви робили це раніше, виходить мало у кого. Цю проблему почасти міг би вирішити перманентний макіяж, скоротивши час на нанесення косметики. Але чи можна робити його при грудному вигодовуванні?
У період лактації мамам, що годують, доводиться дотримуватися дієти і відмовлятися від прийому ліків, щоб не нашкодити малюку. Заодно багато хто вирішує відмовитися і від перманентного макіяжу, тому що побоюються, що він може негативно позначиться на здоров’ї дитини, або на якості та кількості молока, що виробляється. Чи це так насправді? Давайте подивимося, як впливає татуаж на лактацію, і чи можна безпечно його робити в цей період мамам, що годують.
Татуаж та лактація – як вони взаємодіють
Робити перманентний макіяж губ та вік при вагітності лікарі категорично забороняють, але їхні думки щодо татуажу під час лактації розходяться. Якщо в Америці це звичайна процедура для мам, які годують, то наші лікарі воліють перестрахуватися, і попереджають про можливі негативні наслідки.
Індустрія краси не стоїть на місці, і процедура татуажу стає все безпечнішою. А бути красивими та бажаними жінки хочуть завжди. І особливо вони потребують перманентного макіяжу саме в період грудного вигодовування, коли сил і часу на повноцінний догляд за своєю зовнішністю та щоденне нанесення макіяжу практично не залишається.
Давайте розберемося, чи небезпечний перманентний макіяж у цей період, як стверджують деякі джерела, а ви самі вирішите, чи йти вам в салон зараз, чи почекати, і зробити це вже після закінчення лактації:
- Алергія у дитини. Кажуть, що якщо робити перманентний макіяж при грудному вигодовуванні, то пігменти, що фарбують, вберуться в кров матері, через неї потраплять у грудне молоко, і у малюка може виникнути алергія. Але в хороших салонах краси вже давно використовуються барвники, що складаються знатуральних гіпоалергенних компонентів, і вводяться вони у верхні шари – не глибше, ніж на 2 мм. Так що в організм матері-годувальниці він потрапить у мікроскопічній кількості, і не викликає алергічних реакцій.
- Підвищена болючість. Багатьох зупиняє той факт, що через фізіологічні зміни в організмі мами, що годує, підвищується больовий поріг.Сучасні засоби для анестезії допоможуть вирішити цю проблему та провести процедуру перманентного макіяжу максимально комфортно навіть на чутливих зонах.
- Блідий колір та швидкий схід татуажу. При лактації в організмі мами, що годує, змінений гормональний фон, і це прискорює процес регенерації шкіри. Тому відразу ж після введення чужорідної речовини – барвника, організм починає прискорено його позбуватися, і колір виходить блідим, а сам перманентний макіяж швидко сходить. Але для досвідченого майстра перманентного макіяжу це не проблема – він підбере потрібні відтінки, таваш татуаж буде виглядати максимально природно, До того ж природний вид зараз на піку популярності.
Як бачите, нічого страшного від перманентного макіяжу при грудному вигодовуванні не станеться. Але це не означає, що потрібно відразу ж бігти в перший салон, що трапився, і робити татуаж будь-якої зони. Дуже важливо дотримуватися деяких запобіжних заходів, про які буде сказано далі.
Які види татуажу і з якими обережностями можна робити мамам-годувальницям
Перше, що потрібно зробити мамам, що годують – вибрати дійсно надійний салон з встановилася репутацією, в якому ідеально дотримуються всі санітарні норми, а майстри перманентного макіяжу мають високу кваліфікацію. Досвідчений майстер обов’язково підкаже вам, які види та техніки татуажу допустимі при грудному вигодовуванні, та як убезпечити себе від небажаних наслідків.
Щоб ви заздалегідь знали, на що можете розраховувати, вирушаючи в салон у період лактації, розповімо про це коротко:
- Татуаж губ під час лактації слід робити з особливою обережністю. Ця зона найбільш болісна, і може знадобитися посилена анестезія. Плюс до цього перед і після процедури кілька днів рекомендується пити протигерпесні препарати, які протипоказані мамам-годувальницям.
- Перманентний макіяж повік можна робити, якщо у вас високий больовий поріг, оскільки ця зона теж досить чутлива.
- Найбільш безпечним у період лактації є перманентний макіяж брів, особливо виконаний у техніках, що щадять: шотування або тіньова розтушовка.
- Перед процедурою обов’язково пройдіть тест на алергічні реакції.
- Розраховуйте свої можливості – не відмовляйтеся від анестезії, якщо точно не впевнені, що ви комфортно перенесете процедуру. Інакше можна отримати больовий шок, від якого припиниться лактація.
- Щоб повністю убезпечити свого малюка, заздалегідь приготуйте зціджене грудне молоко на пару годування після татуажу, а вироблене в цей період просто зцідіть. За цей час все, що могло потрапити в молоко, піде, і ви продовжите грудне вигодовування у звичайному режимі.
- Доглядайте зону татуажу в період загоєння дуже ретельно, дотримуючись всіх рекомендацій майстра – пам’ятайте, що тепер ви відповідаєте за двох, і будь-яка інфекція негативно вплине на вашого малюка.
Як бачите, при розумному підході робити перманентний макіяж при грудному вигодовуванні можна. І молода мама, не ризикуючи здоров’ям дитини, завжди виглядатиме чарівно, не витрачаючи зайвого часу на наведення краси.
